IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
[lan] nie można odnowić adresu IP
smigle_m
post 27.04.2005 - 11:22
Post #1

Początkujący uczestnik

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 23,185

Mam ogromny problem z siecią domową o dokładnie z połączeniem z internetem. Mam łącze chello doprowadzone poprzez modem motorolla do mojego komputera w którym mam dwie sieciówki: 1 Marvel 1Gb wbudowaną w płytę główną Gigabyta oraz kartę Surecom 100Mb. Do karty Marvela mam podłączony kabel od modemu(internet) a z drugiej kartym mam wyprowadzony krosowany kabelek do Huba pod który podpięte są 3 komputery. Sieć domowa chodzi dobrze na adresach 192.168.0.***. Natomiast nie mogę uzyskać połączenia z internetem ponieważ do karty sieciowej Marvel jest przypisany jakiś dziwny adres 167.204.***.*** . Gdy klikam napraw to połączenie sieciowe wyskakuje komunikat sad.gif Nie można odnowić adresu IP skontaktuj się z Administratorem lub dostawcą internetu (czy jakoś tak). Nawet gdy zamieniam karty sieciowe problem pozostaje taki sam. Gdy usuwam dgrugą kartę i pozostaje Marvel na płycie, sprawa pozostaje bez zmian. Oczywiście ustawienia TCP/IP są na Uzyskaj adres IP automatycznie z DNS-em to samo. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego to nie działa! POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAPEWNO ISTNIEJE JAKIEŚ WYJŚCIE Z TEJ SYTUACJI PO ZA INSTALACJA WINDY OD NOWA :roll: !!!!!!!!!!! Może gdzieś w rejestrach jest coś wpisane! Nie wiem! Może jesteście w stanie mi coś doradzić. Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki!

[size=9][Zmoderowane @never] Dokonano zmiany nazwy tematu. Proszę zapoznać się z regułami odnośnie nazewnictwa tematów.
Go to the top of the page

+Quote Post
smigle_m
post 27.04.2005 - 19:56
Post #2

Początkujący uczestnik

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 23,185

Sformatowałem kompa. Postawiłem Win XP od nowa i dalej nic nie działa! Cały czas ten sam problem NIE ODNAWIA ADRESU IP. Wyswietla cały czas adres 169.254.216.192. Jak kliknę stan połączenia to wyświetla tylko że odebrano 240.(zawsze). Przypomnę tylko że jeżeli włoże kabel od modemu do innego komputera z takimi samymi ustawienieami to necik działa bez jakiego kolwiek problemu.

PROSZĘ POMÓŻCIE bo nie mam już cierpliwości!
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 22.10.2014 - 23:21